Hogy zajlik a világ legerősebb embere verseny?

Anonim

Nem könnyű kiválasztani a legerősebb embert. Minden pályázónak különböző feladatokat kell elvégeznie azonos feltételek mellett. Csak ebben az esetben lehetséges az egyik hős összehasonlítása a másikkal. Minden évben, valahol december végén vagy január elején rendeznek nemzetközi versenyeket, amelyek a „Világ legerősebb embere” nevet viselik. A versenyen a bolygó 30 legerősebb embere vesz részt különböző országokból.

a világ legerősebb embere

Hogy állnak ezek a versenyek?

A világ legerősebb emberének egynél több teszten kell megfelelnie. A három tucat sportoló közül mindössze tízen jutnak be a döntőbe. Kiválasztásuk a következőképpen történik: öt fordulót rendeznek, amelyekben két-két nyertest határoznak meg, akik automatikusan bejutnak a döntőbe. Korábban ezek a versenyek érdektelenek és nyersek voltak. Manapság éppen ellenkezőleg, a verseny nagyon népszerű. A szervezők ezeket a versenyeket érdekessé ésizgalmas műsor. Minden erős embernek különböző versenyeken kell keresztülmennie. A cikk csak néhányat ír le ezek közül.

1. Járművek vonóereje. Minden résztvevőnek 30 métert kell húznia egy bizonyos típusú szállítóeszközt. Aki gyorsabban teljesíti ezt a feladatot, az nyer. Általában teherautókat, repülőket, buszokat, trolibuszokat és még vonatkocsikat is húznak.
  2. Guggolások nagy teherrel a vállakon. A rakomány lehet egy autó, tégla vagy akár egy embercsoport egy emelvényen. A súly általában meghaladja a 400 kilogrammot.
  3. Érdekes elnevezése a következő versenynek - "Transfer and drag". A résztvevőknek egy lánccal ellátott horgonyt kell egy bizonyos távolságra elmozdítaniuk, majd ugyanazokat a dolgokat visszaviszik. Ahogy a verseny szervezői helyesen megjegyezték, a résztvevők a terhet az egyik irányba viszik, a másikban húzzák. Ezek a versenyek!

Érdekes tények

A "A világ legerősebb embere" versenyeket 1977 óta rendezik, az Egyesült Államokat tekintik hazájuknak. A legtöbb érem, 21 (ebből 8 arany) Amerikáé, ezt követi Izland, majd Lengyelország. 2008-ban megnyitották a Hírességek Csarnokát, amelyet e játékok többszörös győzteseinek szenteltek, a legtisztességesebb helyet természetesen Mariusz Pudzianowski kapta.

a világ legerősebb embere fotó

Mariusz Pudzianowski egy igazi hős

Ez az ember jogosan megérdemli a címet - "A világ legerősebb embere". A lengyel születésű Mariusz Pudzianowski e versenyek leghíresebb győztese. Ötször kapta meg a kupát, kétszer megtisztelő második helyezést, egyszer pedig még egyszerharmadik. Mariusz Pudzianowski tagadhatatlanul a világ legerősebb embere. A képen egy lengyel sportoló látható a Kacsajárás verseny előtt.

Zudrunas Savickas a világcsúcstartó

Žudrunas Savickas Litvániában született. Háromszor nyerte meg a világ legerősebb embere versenyt, és ezeken a játékokon háromszor második lett. Žudrunas nyolcszor vett részt az Arnold Strongman Classic versenyen, amelyet maga Schwarzenegger szervezett. Soha nem veszített ezeken a versenyeken. Eredményei ellenére bekerült a Guinness Rekordok Könyvébe.

Következtetés

Így a világ legerősebb emberét évente határozzák meg nemzetközi versenyeken. Például a jelenlegi világbajnok már kétszeres győztes – az amerikai Brian Shaw.