Anonim

Hánykor ér véget egy általános iskola 5. órája? Erre a kérdésre nincs egységes válasz, mivel egyes oktatási intézményekben a munkaidő eltér a többitől. A probléma megértéséhez nézzünk meg néhány lehetőséget az iskolák csengetési ütemezésére vonatkozóan.

Iskola után
Iskola után

Lehetnek bizonyos árnyalatok. Az óra időtartama függ az oktatási intézmény típusától (gimnázium, líceum, középiskola), az államtól, mert minden országnak megvannak a maga szabályai és órarendje, a szünetek időtartamától, valamint az osztálytól pl., Kazahsztánban az 1. osztályban az első óra 35 perccel telik, hogy ne terheljük túl a megérkezett babákat.

Vegyük alapul az órák és a szünetek leggyakoribb időtartamát.

Első műszak 8:00-tól

Az általános iskola 1. műszakának leggyakoribb munkamódszere a 8 órai órakezdés. Az ilyen ütemezés jól illeszkedik a tanuló napi rutinjához. Általában egy óra 45 percig tart, vegyük ezeket a leggyakrabban használt számokat. hogyanáltalában az első óra után a szünet 5 percig tart, a második 10 percig, a harmadik 15 percig, a negyedik 10 percig tart.

Az óra általában 45 percig tart

Nincs értelme lefesteni, hogy az egyes órák mikor érnek véget. De a számítások szerint, figyelembe véve az órák és a változások időpontját, az ötödik időszak 12:25-kor ér véget.

Első műszak 9:00-tól

Sok iskolában az adminisztráció a szülőkkel együtt úgy dönt, hogy később, 9:00-tól kezdik az órákat. Ha ez egy tornaterem, ahová a város különböző pontjairól érkeznek gyerekek, akkor nagyon kényelmetlen számukra 8:00 órától tanulni, mivel nagyon korán kell kelniük, és a nagyvárosi forgalmi dugók csak súlyosbíthatják ezt a helyzetet. De ez az igény leggyakrabban a téli szezonban merül fel, mivel a kisgyermekek sötétben iskolába járása veszélyes és ijesztő lehet.

hány órakor ér véget az 5. lecke

Milyen kép lesz ebben az esetben? Nos, itt nem nehéz kiszámolni, mert ha egy órával később kezdődnek az órák, akkor ennek megfelelően az ötödik óra 60 perccel később ér véget, vagyis 13:25-kor már ingyenesek lesznek azok a gyerekek, akiknek nincs hatodik tantárgyuk..

Második műszak 14:00-tól

Az iskolák jelenlegi túlzsúfoltsága miatt azonban általában nem lehet minden osztályt egyszerre elhelyezni, ezért be kell vezetni a második műszakot, ami legtöbbször 14:00-kor kezdődik. Mikor ér véget az 5. lecke ezzel az órarenddel?

A fent javasolt változtatási ütemterv ismeretében pontosan kiszámolhatjuk, hogy a második műszak ötödik tárgya a következő időpontban ér véget.18:25, de az is előfordul, hogy télen egyes iskolák csökkentik a szünetek időtartamát a második műszakban, ismét a korai naplemente miatt. Például tizenöt perces szünet helyett tízperces szünetet hagynak. Ebben az esetben az órák 18:15-kor érnek véget.

Második műszak 13:00-tól

Néha, hogy a gyerekek korán elmenjenek, az órák 13:00-kor kezdődhetnek. Az időszámításhoz itt sem kell okoskodni, elég egy órát kivenni, így megtudhatjuk, mikor ér véget az 5. óra, ha 13:00-ra esik az órakezdés.

17 óra 25 perc lesz – ez egy meglehetősen kényelmes ütemezés.

Nincs pontos válasz

Valójában nincs határozott válasz arra a kérdésre, hogy mikor ér véget az 5. óra, mert minden az adott oktatási intézmény órarendjétől függ. Vannak iskolák, amelyek például 13:30-kor, 8:30-kor kezdik az órákat, vagy más lehetőségeket is bevezetnek. Mi a helyzet a szünetekkel? Az egyik országban két 20 perces szünet van, míg egy másikban eltérő az idő. Az elmúlt években Kazahsztánban és az Orosz Föderációban sok iskolában 40 percig tartanak az órák, leggyakrabban általános iskolásoknál, ami természetesen változásokat is jelent az órarendben.

Minden nagyon egyéni, csak akkor tudod kiszámolni, hogy mikor ér véget az 5. óra az iskolában, ha ismered a napi rutint, az órák időtartamát és az oktatási intézmény változásait.